מחיר למשתכן – בדרך לדירה משלך

מכרזי מחיר למשתכן - בדרך לדירה משלךתוכנית מחיר למשתכן נוסדה על ידי ממשלת ישראל, מתוך מטרה אחת: לסייע לזוגות צעירים שאינם יכולים לרכוש לעצמם דירה בגלל מחיריהן הגבוהים של דירות בישראל; זאת בעיקר בשל העובדה שלמרבית הזוגות הצעירים אין מספיק הון עצמי לרכישת דירה. מכרזי מחיר למשתכן מאפשרים לרכוש דירה במחירים ובתנאים הרבה יותר נוחים מאשר אלו הקיימים בשוק.

פרטי התוכנית

ממשלת ישראל פיתחה את מכרזי מחיר למשתכן מתוך מטרה לסייע לזוגות צעירים (נשואים או ידועים בציבור) – לרכוש את הדירה הראשונה שלהם. זאת מתוך הבנה כי השילוב בין מחירי הדירות הגבוהים ובין העובדה שצעירים לא משתכרים סכומים מאוד גבוהים – אינו מאפשר לרבים מהם לרכוש דירה משלהם.

שלבי התוכנית:

 • רשות מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון משווקים יחידות דיור ליזמים.
 • משרד הבינוי והשיכון מאשר את שטחי הדירות ואת מחיריהן.
 • חברות הבנייה מפרסמות הודעות לגבי המועדים השונים בהם ניתן להירשם לפרויקט.
 • ההרשמה לפרויקט נפתחת ומתבצעת דרך אתר ייעודי באינטרנט. משך ההרשמה – 28 ימים לפחות.
 • מתקיימת הגרלה ממוחשבת במשרד הבינוי והשיכון, ובסיומה מתקבלים שמות האנשים שעלו בגורל ושיוכלו לקבל דירה במחיר מסובסד במסגרת פרויקט מחיר למשתכן.
 • התוצאות נשלחות לכל מי שנרשם לפרויקט, כאשר הזוכים מקבלים הודעת זכייה ומוזמנים לבחירת דירה ולחתימה על חוזה רכישה – בשעה טובה.

מי זכאי להשתתף בפרויקט דירות למשתכן?

הזכאים להשתתף בפרויקט הם אנשים ללא דירה בבעלותם או זכות באף דירה ב-6 השנים הקודמות, ואשר עונים על ההגדרות הבאות:

 • זוגות צעירים או ידועים בציבור.
 • רווקים, גרושים ואלמנים (יחידים) מעל גיל 35.
 • גבר חד הורי או אישה חד הורית עם לפחות ילד אחד.
 • נכים בגיל 21 ומעלה.

 

רגע לפני שנכנסים לתמ"א 38 – כדאי לדעת >>>

 

מענקים וזכויות נוספות

פרויקט מחיר למשתכן מעניק זכויות נוספות לזכאים להשתתף בו:

 • עדיפות לבני המקום – אנשים שמעוניינים לרכוש דירה באותו אזור בו הם מתגוררים בשנים האחרונות – יקבלו עדיפות על פני אנשים שמגיעים ממקומות אחרים.
 • מענקים לאנשים שבוחרים להתגורר בפריפריה – כחלק מעידוד ההתיישבות בפריפריות הממשלה מעניקה מענקים כספיים בסכומים של 40,000 – 60,000 ₪ (הסכום נקבע על פי ערך הקרקע) לאנשים שבמסגרת הפרויקט בוחרים לרכוש דירות באזורים אלה. מענק זה יינתן על ידי הבנק, במעמד קבלת המשכנתא.
 • מימון משכנתא – במסגרת פרויקט מחיר למשתכן מקבלים רוכשי הדירות הטבות והנחות במעמד רכישת משכנתא. במקרים כאלה גובה המשכנתא ייקבע על פי שווי השוק של הדירה ולא על פי המחיר בו נרכשה. שני התנאים לקבלת מימון זה הוא תשלום של 100,000 ₪ מהונו העצמי של הרוכש לפני קבלת המשכנתא, ודירה שמחירה אינו עולה על 1.8 מיליון ₪ (אם המחיר גבוה יותר – יחושבו ההטבות על פי מחיר של 1.8 מיליון ₪ או על פי מחיר הרכישה בפועל – הגבוה מהשניים).

הגבלות על רוכשי דירות במכרזי מחיר למשתכן

הגבלות על השכרת הדירה – בעבר, מי שרכש דירה במסגרת הפרויקט לא יכול היה להשכיר אותה לאחרים. למרות זאת, איסור זה בוטל לאחרונה, וכיום בהחלט ניתן להשכיר את הדירה לאחר זכייה במכרז ורכישתה.

הגבלות על מכירת הדירה – לרוכשי דירה במסגרת פרויקט מחיר למשתכן, אסור למכור את הדירה לפני שיחלפו 5 שנים מיום קבלת טופס 4 (טופס המאשר את אכלוס הדירה).

לסיכום

צרו קשרפרויקט מחיר למשתכן הינו יוזמה מבורכת של ממשלת ישראל, המהווה הקלה עצומה עבור זוגות צעירים, הורים יחידנים, יחידים מעל גיל 35 ונכים מעל גיל 21 – ומאפשרת לרבים מהם לרכוש דירה משלהם.

במסגרת פרויקט למשתכן, האחים זוהר וצפריר שרבט מציעים את פרויקט מגדלי הנחל
הפתרון המושלם לזוגות צעירים ולחסרי דיור. הקליקו לפרטים נוספים >>>

אם גם אתם עומדים בקריטריונים להשתתפות בפרויקט, ומעוניינים להגיש בקשת רכישה בתנאים המצוינים לעיל – אתם מוזמנים לפנות אלינו ולקבל סיוע בביצוע התהליך על הצד הטוב ביותר. אנו מציעים דירות רבות במסגרת מכרזי מחיר למשתכן, ונשמח ללוות אתכם בתהליך עד לקבלת מפתח – ואם תצטרכו – גם אחר כך.

זוגות רבים כבר נהנים מדירה משלהם, וכעת נשמח לעמוד גם לרשותכם.
אתר ההרשמה להגרלות מחיר למשתכן >>>